JSN Glamo - шаблон joomla Книги
Menu

Українські народні інтерактивні музичні казки

Комлікова А., Українські народні інтерактивні казки. – К.: «Музика для малюків»  2016. – 28с.

 Дана методична розробка допоможе викладачеві організувати цікаві музичні розвиваючі заняття, по-новому подивитися на відомий фольклорний матеріал, залучити до роботи сучасні засоби і принципи.   

 Методичний посібник Авторська програма «Музика для малюків»

 Українські народні інтерактивні музичні казки

Для музичних керівників та викладачів центрів дитячого розвитку.

Шановні друзі і колеги!

Перед вами – одна з частин моєї авторської програми «Музика для малюків». «Українські народні інтерактивні музичні казки» – це методична розробка, яку пропонується використовувати як компонент розвиваючого заняття для дошкільників 2-6 років. В чому її особливості?

З першого погляду, інсценізація народної казки – загальновідоме явище, але хочеться наголосити на принципово відмінному підході до процесу. МИ НЕ РОЗПОДІЛЯЄМО РОЛІ І НЕ ЗАУЧУЄМО ТЕКСТ. Кожен з учасників дійства почергово перетворюється в наступного персонажа, розвиваючи таким чином емоційну сферу, акторські здібності, уникаючи психологічно травмуючої ситуації, коли хтось є лідером, героєм,  а хтось аутсайдером. ВЕСЬ КОЛЕКТИВ ДІТЕЙ ЗАДІЯНИЙ ПОСТІЙНО. Викладач є особою, яка веде за собою.

ДІТИ НЕ Є ПАСИВНИМИ СПОСТЕРІГАЧАМИ ЛЯЛЬКОВОЇ ВИСТАВИ, ЯКУ ПОКАЗУЄ ДОРОСЛИЙ ВЕДУЧИЙ. Інтерактивність, як педагогічний принцип: ми разом відповідаємо, рухаємося, співаємо, оповідаємо.

КОЖЕН ПЕРСОНАЖ КАЗКИ МАЄ ПРОСТУ МУЗИЧНУ ХАРАКТЕРИСТИКУ, лейтмотив, який співається викладачем і дітьми та переходить із казки у казку. Той, хто знає мене в першу чергу як композитора, можливо здивується, що лейтмотиви у більшості випадків не є оригінальними, а в основному базуються на фольклорній поспівочній основі, вбирають елементи різноманітних сучасних дитячих пісень різних авторів. ЦЕ ПРИНЦИПОВА МЕТОДИЧНА ПОЗИЦІЯ. Адже формування слуху, вокальних здібностей та естетичного смаку має відбуватися на народно-пісенному матеріалі, який має глибинну цінність. А сучасний компонент додає казці актуальності. Нотні приклади передбачають акапельний спів. Точне відтворення тональностей не є обов’язковимJ. Для зручності викладачів усі вживані лейтмотиви заспівані і записані у аудіо додатку.

ПІСНЯ НЕРОЗРИВНО ПОВ’ЯЗАНА ІЗ РУХОМ – комплексний підхід, який залучає акторство, імпровізаційність. Рекомендації щодо рухів подано у дужках курсивом поряд з піснею.

ЗАЛУЧЕННЯ РЕКВІЗИТУ, паралельне використання лялькового театру і драматичної  гри. Зорове впізнавання персонажа, відтворення його рис дітьми (наслідування). До речі, за умов відсутності ляльок, їх можна замінити слайдами, картками-малюнками, або розповідати казку без них.

ДИНАМІЧНІСТЬ, яскрава емоційність та вільне володіння голосом – ось короткий перелік вимог для успішного впровадження «Українських народних інтерактивних музичних казок» у вашій педагогічній діяльності.

Успіхів!

З повагою,

Анастасія Комлікова.

Фестиваль педагогічних ідей

ДИТЯЧА ХОРЕОГРАФІЯ

Go to top